Wyszukiwarka
Producenci
Zestaw do grzania wody w bojlerach ECO Solar Boost EVO PRO 6xPV
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Zestaw do grzania wody w bojlerach ECO Solar Boost EVO PRO 6xPV
Parametry techniczne:
Przetwornica Solarna ECO SOLAR BOOST EVO MPPT-4000 4kW
| Napięcie wejściowe (DC): | 120 V ÷ 350 V |
| Napięcie wyjściowe RMS (AC): | 120 V ÷ 250 V |
| Częstotliwość napięcia wyjściowego: | 50 Hz |
| Przebieg napięcia wyjściowego: | modyfikowana sinusoida |
| Maksymalna moc: | 4000 W |
| Maksymalny prąd: | 16A |
| Punkt przełączenia na sieć / panele: | 40 V / 80 V (±5 %) |
| Połączenie paneli PV: | szeregowe lub szeregowo-równoległe |
| Wejściowe złącze zasilania DC: | MC4 - 1 kpl |
| Gniazdo wyjściowe AC: | typ E (z bolcem) - 2 szt. |
| Temperatura pracy: | -25 °C ÷ 55°C |
| Sprawność: | > 97 % |
| Chłodzenie: | aktywne (automatyczna regulacja) |
| Stopień ochrony (IP): | IP21 |
| Funkcja MPPT: | tak |
| Zabezpieczenie termiczne: | 80 °C |
| Zabezpieczenie przeciążeniowe: | tak |
| Zabezpieczenie zwarciowe: | tak |
| Zabezpieczenie nadnapięciowe: | tak |
| Obsługa obciążeń rezystancyjnych: | tak |
| Obsługa obciążeń pojemnościowych: | nie |
| Obsługa obciążeń indukcyjnych: | nie |
| Obudowa: | aluminium |
| Wymiary (dł. sz. wys.): | 315 x 170 x 80 [mm] |
| Waga: | 1,9 kg |
Panel monokrystaliczny
| Moc nominalna Pmax (W): | 450W |
| Wydajność modułu [%]: | 22.52 |
| Ogniwa: | Mono N-type |
| Wymiary modułu [mm]: | 1762×1134×30 |
| Waga [kg]: | 21.0 |
Zestaw zawiera:
- 6 monokrystalicznych paneli PV 450W
- Przetwornica Solarna ECO SOLAR BOOST EVO MPPT-4000 PRO 4KW
- komplet przewodów 25 metrów ze złączami
Najprostszy system grzania wody w bojlerach dostępny na rynku.
Jeden z najłatwiejszych w instalacji systemów do podgrzewania wody w bojlerach dostępnych na rynku.
Komplet zawiera 6 monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych o mocy 450 W każdy, przetwornicę ECO SOLAR BOOST EVO MPPT-4000 PRO 4KW oraz pełne okablowanie o długości 25 metrów. Przewody zostały zakończone z jednej strony złączami MC4, a z drugiej konektorami oczkowymi przeznaczonymi do podłączenia przetwornicy.
System został zaprojektowany z myślą o prostym montażu i wygodnej obsłudze. Do działania wystarczy podłączyć 6 paneli fotowoltaicznych o napięciu roboczym około 32 V lub odpowiednio dobraną liczbę innych modułów PV, a następnie podłączyć odbiornik energii, taki jak bojler elektryczny lub ogrzewanie podłogowe.
Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, który trafia do przetwornicy i tam zostaje przekształcony w prąd przemienny umożliwiający zasilanie urządzeń grzewczych.
Wbudowany algorytm MPPT odpowiada za inteligentne sterowanie pracą urządzenia, regulując ilość energii przekazywanej do grzałki w taki sposób, aby możliwie najlepiej wykorzystać energię generowaną przez panele słoneczne.
Maksymalna moc systemu wynosi 4 kW. Przetwornica została wyposażona w wyjście priorytetowe oznaczone numerem „1” oraz wyjście zależne oznaczone numerem „2”. Dzięki temu możliwe jest podłączenie dwóch urządzeń grzewczych, na przykład dwóch bojlerów. Najpierw energia kierowana jest do urządzenia podłączonego do wyjścia priorytetowego, a po osiągnięciu zadanej temperatury i wyłączeniu termostatu automatycznie przekazywana jest do drugiego odbiornika.
Przetwornica ECO Solar Boost EVO MPPT-4000 PRO posiada czytelny wyświetlacz LCD umożliwiający stały podgląd parametrów pracy instalacji fotowoltaicznej, takich jak:
• napięcie instalacji PV
• prąd generowany przez panele fotowoltaiczne
• moc oddawana na wyjściu
• ilość energii wyprodukowanej w bieżącym dniu
• ilość energii wyprodukowanej dnia poprzedniego
• całkowita ilość energii wyprodukowanej od pierwszego uruchomienia systemu
UWAGA ! Urządzenia grzewcze z regulatorami elektronicznymi mogą być zasilane tylko z wyjścia numer 1.
Napięcie obwodu otwartego (Voc) nie jest wykorzystywane do powyższych wyliczeń. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to aby jego wartość nie przekroczyła dopuszczalnego napięcia inwertera 350V. Ze względu na zmienność napięcia paneli względem temperatury otoczenia należy podczas projektowania instalacji przyjąć bezpieczny zapas napięcia obwodu otwartego wynoszący około 15%. W praktyce oznacza to, że napięcie to mierzone w temperaturze 25°C nie powinno przekraczać 300V.
Dlaczego warto kupić u nas?
Wybierając produkty naszym sklepie, zyskujesz nie tylko wysokiej jakości , ale także pewność, że dokonujesz świadomego wyboru. Na naszym kanale YouTube mrAkumulator znajdziesz filmiki z testów różnych akumulatorów, które pokazują ich rzeczywiste osiągi i pomagają lepiej zrozumieć, który model spełni Twoje oczekiwania. Dbamy o to, by nasi klienci mieli pełny dostęp do rzetelnych informacji i mogli kupować z pełnym zaufaniem. Zapraszamy do zakupu i odwiedzenia naszego kanału!
Grzanie wody i dużo prądu w domku całorocznym:
Kupując na mrAkumulator.com zyskujesz:
• Szybką dostawę prosto do Twojego domu
• Fachową obsługę i doradztwo, oparte na wieloletnim doświadczeniu
• Pewność, że kupujesz produkt, który przeszedł nasze rygorystyczne testy jakości
ZAUFAJ EKSPERTOM I ZAPEWNIJ SWOJEMU POJAZDOWI NAJLEPSZY AKUMULATOR NA RYNKU!